BAŞARI SANA GELMEZ, SEN ERA’YA GELİRSİN!

, ,

4+4+4 eğitim sisteminin tüm basamaklarında bir ilke imza atan ERA Kolejleri, 4×5 İnovatif Eğitim Sistemini, öğrencilerine sunduğu Zihinsel Gelişim, Fiziksel Gelişim, Sosyal Gelişim, Psikolojik Gelişim ve Akademik Gelişim eğitim başlıkları altında özelleştirerek, gelecek odaklı bir bakış açısıyla yepyeni bir devri başlattı.

Bu yıl da benimsediğimiz Mizaç Merkezli Eğitim Modeli ile tüm öğrencilerimize mizaç testleri uygulamakta ve mizaç raporları oluşturmaktayız. Rehberlik Birimi’miz, yıl boyunca öğrencilerimizin mizacına özgü, kabiliyetlerini geliştirici etkinler uygulayarak, workshoplar düzenlemektedir. Ayrıca okulda uyguladığımız Mizaç Merkezli Eğitim Modelinin, aile içi iletişimde de uygulanması için aile bilgilendirme seminerleri yaparak, verdiğimiz eğitimi desteklemekteyiz.

Mizaç Merkezli Eğitim Modeli ile amacımız; Öğrencilerimizin mizaç tipini bilmek, onların davranış ve tutumlarının altında yatan istek, ihtiyaç ve beklentilerini karşılamaktır. Böylece öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarına cevap verebilen ve kendi potansiyellerini ortaya koyabilecekleri gerçek bir öğrenci merkezli eğitim yaklaşımının benimsenmesi mümkün olur. Önceliğimiz her zaman için öğrencilerimiz olduğundan erken kayıt döneminde de onların gelecek başarıları için “Başarı sana gelmez, sen ERA’ya gelirsin!”diyerek sesleniyoruz. Size özel oluşturacağımız erken kayıt avantajlarımızdan faydalanmak için sizleri de ERA Kolejleri’ne bekliyoruz.