ERA ANADOLU LİSESİ PROGRAMI

, ,

 

Mizaç Merkezli Eğitim Modeli

ERA Kolejleri olarak, Mizaç Merkezli Eğitim Modeli ile tüm öğrencilerimize mizaç testleri uygulamakta ve mizaç raporları oluşturmaktayız. Rehberlik Birimimiz, yıl boyunca öğrencilerimizin mizacına özgü, kabiliyetlerini geliştirici etkinler uygulayarak, workshoplar düzenlemektedir. Ayrıca okulda uyguladığımız mizaç merkezli eğitim modelinin, aile içi iletişimde de uygulanması için aile bilgilendirme seminerleri yaparak, verdiğimiz eğitimi desteklemekteyiz.

Kariyer Destek Programı

Okullarımızda uygulanan kariyer destek programı ile öğrencilerimizin ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun olarak uzman eğitmenlerimiz ve rehber öğretmenlerimiz eşliğinde, meslek ve kariyer yönlendirmeleri yapılmaktadır.

Uluslararası Projeler

Erasmus Plus ve ERAMUN gibi uluslararası projelerle öğrencilerimizin yabancı dil becerilerini geliştiriyor ve sosyokültürel deneyimlerini artırıyoruz.

Çift Yabancı Dil Eğitimi

Yabancı dil eğitiminin ne kadar gerekli olduğunun farkında olarak ikinci bir yabancı dil öğrenmenin özellikle yurtdışında eğitim almayı düşünen öğrenciler için bulunmaz bir fırsat olduğu düşüncesi ile çift dil eğitimi veriyoruz. Öğrencilerimiz, çift yabancı dil eğitimi ile kariyerlerini kendi istekleri ve hedefleri doğrultusunda şekillendirirler.

21.YY Beceri Programları

Yaşadığımız bilgi çağında öğrencilerimizin kendilerini gerçekleştirmesini ve çağa uyum sağlayarak eleştirel düşünme, problem çözme gibi yeteneklerini ortaya çıkarmasına destek olacak uygulamalarla 21.yy becerilerini geliştiriyoruz.

Dijital okuryazarlık, kodlama, robotik, görsel sanatlar ve inovasyon (teknoloji tasarım) alanlarında öğrencilerimizin kazanımlarını artırmayı hedeflemekteyiz.

Genç Liderler Programı

ERA Kolejleri olarak öğrencilerimizi geleceğe hazırlıyoruz.

Girişimcilik, zirve çalışmaları ve MBA programları ile proje yönetmelerini destekliyor, öğrencilerimizin ileride yapacakları meslekleri kendi istekleri ve hedefleri doğrultusunda seçmelerini sağlıyoruz.

Üniversiteye Hazırlık Programı

Kişiye özel bir çalışma programı hazırlayarak, öğrencinin hedefleri doğrultusunda sınava hazırlık programları, yayınlar ve etütlerle başarıya ulaşmalarını destekliyoruz.

 

LGS PUANINA GÖRE %100’E VARAN BURS

500- 480 = %100 Burs

479-470 = %80 Burs

469-450 = %70 Burs

449- 425 =%60 Burs

424-400 = %50 Burs

399-350 = %40 Burs

349-300 =%30 Burs

 

  • 2019-2020 dönemi için yapılacak kayıtlarda, ilan edilen liste fiyatları üzerinden verilecek eğitim bursunuifade etmektedir.
  • Başka bir indirim veya burs ile birleştirilemez.
  • Burs, 9. sınıf için yapılacak kayıtlarda geçerli olup, öğrencinin eğitim süreci boyunca (9-10-11-12. sınıf) uygulanacaktır.
  • Eylül 2019‘a kadar yapılacak kayıtlarda uygulanacaktır.