ERA ANADOLU LİSESİNİ SEÇMEK İÇİN BİRÇOK NEDEN VAR!

ERA Kolejleri Liseye başlayacak öğrencilere diğer okullardan farklı olarak birçok imkan sunuyor.Bu imkanları Kurumsal İletişim ve Marka Direktörü Gülçin Aşkın Çetin ile konuştuk.

 

21.YY BECERİLERİ: Öğrencilerimizin teknoloji ve inovasyon kulüpleri ile dijital okuryazarlık,girişimcilik becerilerini destekleyerek ,onların yetenekleri doğrultusunda potansiyellerini keşfetmelerini sağlıyoruz.Kulüplerimiz ile yeteneklerini geliştiren öğrencilerimiz,sosyal sorumluluk çalışmaları ile yardımlaşma ve dayanışma duygularını geliştiriyorlar.Kodlama ve robotik eğitimlerimiz ile teknolojik başarısı yüksek bireyler olarak geleceğe hazırlıyoruz.

 

ÇİFT YABANCI DİL EĞİTİMİ: Dünya insanı yetiştirmek adına yola çıktığımız dil beceri programları ile öğrencilerimizin yabancı dil yetkinliklerini geliştiriyoruz.

 

 

İngiliz sokağı uygulamamız ile öğrencilerimiz yabancı dili hayatın içinde deneyimleyerek öğreniyorlar. Çift Yabancı dil eğitimi İngilizce ve Almanca öğrenen öğrencilerimiz, yabancı dilleri yaşayarak öğreniyor. Dünya standartlarında yabancı dil yetkinliğine ulaşmaları için, E-twinning, Avrupa Birliği Erasmus+ projeleri, Oxford Big Read, Forein Language Fest, Spelling Be ve Quiz Show gibi hazırladığımız yarışma ve gösterilerle İngilizceyi sınıfın dışına çıkarıyoruz.

 

ULUSAL VE ULUSLAR ARASI PROJELER: Ulusal ve Uluslar arası projeler ile öğrencilerimizin yeteneklerini ortaya çıkarıyoruz. MUN (Model Birleşmiş Milletler Konferansı) sayesinde BM Delegeleri rolünde öğrencilerimiz dünya meselelerini evrensel tartışma kültürü dahilinde entelektüel bir şekilde tartışırken, hem diplomasiyi öğreniyorlar hem de global günlük konulara analitik, eleştirel çözüm bildirileri hazırlıyorlar.

 

 

BAP PROGRAMI: BAP Programı, öğrencilerimizin 9. sınıftan itibaren lisedüzeyinde alacakları ve iş dünyasında her alanda kullanacakları yönetimsel becerilerin kazandırılmasını hedefleyen programdır. Bu program dahilinde; öğrencilerimizin finans, girişimcilik, liderlik, iletişim ve insan kaynakları alanlarında dersler alacakları bir müfredat programı uygulanacaktır. Program kazanımı sınavlarla değil, çeşitli projelerle ölçülecek.Öğrenciler girişimcilik ve Liderlik becerilerini bu programla hayata geçirebilecek.

 

ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK PROGRAMI: Sınav dönemlerinin olmazsa olmazlarından bir tanesi öğrencinin uygulayacağı çalışma programıdır. 10. ve 11. sınıf öğrencilerimizi ‘Sınav Destek Programları’ ile geleceğe hazırlıyoruz. Bu program kapsamında TYT ve AYT Deneme Sınavları ve düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz etütler ile öğrencilerimizin sınav pratikliklerini artırmayı hedefliyoruz. Sınav rehberliği ile öğrencimizin, sınav öncesi ve sınav sonrasında gerekli motivasyonu kazanmasını sağlıyoruz. Düzenlediğimiz Meslek Tanıtım Günleri ile meslekler hakkında daha yakından bilgi sahibi olan öğrencilerimiz, kendi ilgi ve istekleri doğrultusunda seçim yapabiliyorlar.

 

LİSE TANITIM GÜNLERİ

ERA Kolejleri olarak Liseye başlayacak öğrencileri, ERA Anadolu Lisesiyle tanıştırmak için Temmuz ve Ağustos ayları boyunca; Beylikdüzü1, Beykent, Çekmeköy, Bursa, Kartal kampüslerimizde yapılacak Lise Tanıtım Günlerine bekliyoruz!