ERA KOLEJLERİ GÜVENLİ OKULUM SERTİFİKASINI ALDI

, ,

 

Öğrencilerin hayata hazırlandığı okullar, eğitim kalitesinin yanı sıra fiziksel koşullarıyla da öğrencilerin yaş gruplarına uygun, sıcak birer yuva olmalı. Bu yıl, İstanbul’da 10 ayrı adreste 5 bin öğrenciye eğitim sunan ERA Kolejleri, kampüslerindeki çocuk dostu iç mimari düzenlemeler ile Uluslararası geçerliliğe sahip Güvenli Okulum sertifikası aldı.

Her yıl yüzlerce çocuk, basit tedbirlerle önlenebilecek kazalar nedeniyle yaralanıyor. Neşeyle oyunlar oynayan ya da telaşla derslerine yetişmeye çalışan öğrenciler için okullardaki pencereler, kapılar, sivri dolap kenarları, tehlike yaratabilir. Bu nedenle İstanbul’daki 10 kampüsünde 5 bin öğrenciye eğitim sunan ERA Kolejleri’nde, çocuk güvenliği daima öncelikli konular arasında yer alıyor.

ERA Kolejleri, özel bir kurumdan alınan çocuk güvenliği hizmeti ile kampüslerini daha güvenli hale getirdi. Böylece eğitim kurumu, Uluslararası Çocuk Güvenlik Uzmanı Sertifikası’na sahip bir danışman eşliğinde,Güney Kore ve Japonya’dan getirtilen güvenlik ürünleriyle, her anlamda çocuk dostu bir iç mimariye kavuştu. Sağlığa zarar vermeyen maddelerle üretilen ve oldukça estetik bir görüntü sunan güvenlik aparatları çarpma, el sıkışmaları gibi yaralanmaları ortadan kaldırıyor. Ani kapı kapanmalarını önleyen elçek, kapı menteşe boşluğunu kapatan parmak koruyucuları, dekorasyona ait elemanların sert hatlarını yumuşatan kenar ve köşe koruyucuları ile pencere ve dolap güvenliği ürünleri sayesinde, çocukların zarar görebilecekleri bütün detaylar güvenli hale getirildi.

Kazaları önlemek konusunda fiziksel önlemler kadar farkındalık da büyük bir etki yaratıyor. Bu nedenle ERA Kolejleri’nde başta servis şoförleri olmak üzere veli ve öğrencilere bilgilendirici sunumlar gerçekleştiriliyor. Bilinçlendirme çalışmaları ve önlemlerin ardından eğitim kurumuna, çocuk güvenliğine gösterdiği hassasiyet nedeniyle danışmanlık şirketi tarafından uluslararası geçerliliğe sahip “Güvenli Okulum” sertifikası verildi.

Habere ulaşmak için  tıklayınız.