ERA KOLEJLERİ NİTELİKLİ ÖĞRETMEN ZÜMRE PROGRAMI SONA ERDİ

,

Era Kolejleri öğretmenlerinin, yeni eğitim öğretim dönemi için bir araya geldiği ‘Nitelikli Öğretmen Zümre Günleri’ üç oturum şeklinde gerçekleşti. Eğitimde ‘inovasyon’ kavramını vazgeçilmez hedeflerinden biri haline getiren Era Kolejleri’nde, okullardaki akademik kalitenin daha da artırılması ve eğitim içeriklerinin öğrenciye daha nitelikli bir şekilde ulaştırılması için öğretmenler arası eşgüdümü artıran zümre çalışması büyük önem taşıyor.

Era Kolejleri olarak, öğretmenlerimiz ile yeni dönemde işlenecek dersleri, eğitim yöntemlerini ve yapılacak etkinlikleri zümre toplantıları ile belirliyoruz. Tüm kampüslerden öğretmenlerin katıldığı toplantılarda, eğitimin kalitesi ve standardı ile ilgili çalışmalar yapılıyor.

Zümre başkanlarının gözetiminde gerçekleştirilen toplantılar, öğretmenlerin birbirini tanıması ve deneyimlerini aktarmaları açısından da önemli. Zümre toplantılarında, aynı branştan öğretmenlerin bir araya gelerek gerçekleştirdikleri çalışmalar devam ederken, tüm branşlardan öğretmenler de tanışma ve birbirlerine deneyimlerini aktarma olanağı buluyor.

Nitelikli Öğretmen Zümre Programımızda, ilk oturumda konuşmacı konuğumuz Dr. Serkan Karaismailoğlu oldu. Çeşitli branşlardan öğretmenlerimizle bir araya gelen Karaismailoğlu, ‘Nöro Öğretmen’ başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

İkinci oturumda ise ‘Nitelikli Nesillere Yön Veren Öğretmenler’ sunumunda Sosyal Girişimci Oya Kalender ile birlikteydik.

Zümre programımızın üçüncü ve son gününde, Uzman Psikolog Erkan Çifte ile öğretmenlerimiz ‘Ekip Çalışması’ eğitiminde yer aldı.