ERA KOLEJLERİ’NDE DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ KUTLANDI

, ,

 

ERA Kolejleri olarak 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü kapsamında “Haklarımız İçin Yürüyoruz” etkinliğine katıldık. Bu yıl UNICEF’in tüm çocuk ve gelecek kuşakların haklarının hayata geçirilmesi için herkesi ‘mavi’ ye bürünerek 20 Kasım günü çocuk haklarını desteklemeye çağırdığı bugüne duyarsız kalamazdık.

Çocuk haklarının korunmasına yönelik birçok alanda çalışmalar yapan İlayda Temizarabacı’yı okulumuzda ağırladık . İlayda Temizarabacı; çocuk hakları ve bunların korunması adına yapılan çalışmaları öğrencilerimize aktardı. Hakları konusunda bilgi sahibi olan öğrencilerimiz akıllarına takılan soruları sordular. Örnek olaylar üzerinden bilgi sahibi oldular. Haklarını öğrenen ve geleceğe daha sağlam adımlar atacak olan öğrencilerimizin mutlulukları gözden kaçmıyordu.

Dünya Çocuk Hakları Günü sebebiyle bir konferans daha düzenlendi. Bursa barosu avukatları Ümit Özcan ve Edanur Şenyüz çocuk istismarı, çocuk ihmal ve istismarının hukuki boyutu, anne ve babaların sorumluluğunun hukuki dayanakları üzerinde de durulan konferans, öğrencilerimizin soruları ile sona erdi.