Kodlama – Era Kolejleri | Eğitimde Rasyonel Açılım

Kodlama


ERA Kolejleri İnovatif Eğitim Sistemi yaklaşımı ile öğrencilerine kodlama eğitimi sunmaktadır. Kodlama, diğer adıyla programlama, belirli şartlara göre ve düzene göre yapılması ön görülen işlemlerin bütünü anlamına gelir dolayısıyla programlama öğrenmek sadece bilgisayar üzerinde kod yazmaktan ziyade öğrencilere, sistematik düşünme, problem çözebilme, olaylar arasında ilişkileri görebilme, yaratıcı düşünebilme gibi yetenekler kazandırır.

ERA Kolejleri eğitim sistemine kattığı kodlama öğretimiyle, öğrencilerinin programlamayı sevecekleri bir çok kod yazım programıyla tanıştırır, ve onların hayal güçleriyle yapabilecekleri projeleri onlara sunar.

Problem çözen bir neslin yetişmesini sağlamak, teknolojiyi üreten, geleceği şekillendirecek bir nesil yetiştirmek adına eğitim sistemimizde kodlama derslerine yer veriyoruz. Bu eğitimleri verirken öğrenci yaşlarına göre bilgisayarsız kodlama, “sürükle bırak yöntemiyle” kodlama, satır satır kodlama gibi yöntemlerle öğrencilerimize algoritmik (sistematik) düşünme mantığını anlatıyoruz. Böylece öğrencilerimiz karşılaştıkları problemlerin olası çözümlerine, verileri doğru ve etkili bir biçimde analiz ederek ulaşma becerilerine sahip oluyorlar. Bu problem çözme becerilerini her tür probleme uygulamayı ve başa çıkmayı öğreniyorlar.