ERA ÖĞRETMEN EĞİTİM ATÖLYESİ

, ,

 

ERA Kolejleri olarak öğrencilerimizin eğitimi kadar öğretmenlerimizin de gelişimlerini önemsiyoruz.

“ERA Öğretmen Eğitim Atölyesi” öğretmen adaylarımızın “ERA Kolejleri Eğitim Sistemi” ni tanıdığı bir öğretmen yetiştirme programıdır. Bu program ile aday öğretmenlerimizin öğretim içeriğini, uygulama alanlarında deneyimleyip, eğitim süreçlerini programlamasını hedefliyoruz. Hedefimiz doğrultusunda üniversitelerin 3.-4. sınıf öğrencileri ve yeni mezun adaylar programa katılım için başvurabilirler.

Sınıf öğretmenliği ve İngilizce öğretmenliği bölümleri başta olmak üzere programa dahil olmak isteyen adaylar, insan kaynakları birimi tarafından görüşmeye davet edilir. Daha sonra ilgili bölümün bölüm başkanı ile alan yeterliliği mülakatına katılır. Bu görüşmelerin sonrasında aday öğretmen “ERA Öğretmen Eğitim Atölyesi” programına dahil olur.

Program, 4 aylık bir süreci içerir. Program kapsamında aday, okul ortamında ilgili bölümün moderatör öğretmeni ile okul ortamını deneyimleme imkânı bulur. Bunun yanında kişisel gelişimine katkıda bulunacak olan “Mizaç Merkezli Eğitim Modeli, İlkokulda Matematiğin Anlamı, Sınıf Yönetimi, Doğru İletişim” gibi kişisel gelişim eğitimlerini de alır. Programın sonunda ERA Akademi üyelerine örnek bir ders anlatımı yapar. Programa dahil olan adaylar, örnek ders anlatımı sonrası yeni dönemde “ERA Öğretmeni” olmaya hazır hale gelirler.

Not; Adayların cv’lerini başvurucakları branşın bilgisiyle birlikte ik@erakolejleri.k12.tr adresine göndermeleri gerekmektedir. Yalnızca fotoğraflı cv’ler dikkate alınacaktır.