GELECEĞİN NESLİNİ YETİŞTİRMEK, EĞİTİM SEKTÖRÜNÜN HEDEFİ OLMALI!

, ,

Günümüz dünyasında özellikle teknolojinin inanılmaz hızda gelişmesi ile birlikte hayatın her alanındaki değişimleri hep birlikte gözlemlemekteyiz. Bu değişim sürecine tabi ki hiçbir eğitimci yabancı kalamaz, kalmamalıdır.

Malzemesi insan, uğraşı insan, ürünü insan olan eğitim sektörü geçmişin tecrübesini, şimdinin imkanları ile birleştirerek geleceğin hayalini kurmalı ve bu hayali de doğru temeller üzerinde inşa etmelidir.

ERA Kolejleri, eğitim sistemlerini tasarlarken öğrencilerinin “Geleceğin Nesli” olduklarının farkında olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Zira 2019 yılında eğitim gören bir ilköğretim öğrencisi 2030’lu yıllarda artık yüksek öğretimini bitirmiş ve hayata atılmış olacaktır. Bu yüzden bu öğrenciler 2019 yılındaki becerileri ile değil 2030’lu yılların becerileri ile donatılmalıdır.

ERA Kolejleri, Öğrencilerini İyi Tanıyıp, Onlara Uygun Eğitimi Sunmak İçin ‘Mizaç Merkezli Eğitim Modeli’ni Uyguluyor!

ERA Kolejlerinde bu sistem,öncelikle “Mizaç Merkezli Eğitim Modeli” ile öğrenciyi iyi tanımak, onun öğrenme süreçlerini, yeteneklerini iyi tespit etmek için yaş gruplarına ve sınıf seviyelerine göre belirli bir zamana yayılmış çeşitli testler, gözlemler, rehberlik uygulamaları, grup çalışmaları gibi birçok aktiviteyle gerçekleştiriliyor.

Bu aktivitelere göre öğrencilerimizin mizaç raporu; gelişim, kazanım, ilgi yetenek raporları gerek danışman gerek rehber öğretmen gerekse de diğer eğitim paydaşlarıyla dikkatlice incelenerek eğitim süreçlerine dahil edilir ve öğrencilerimize daha verimli bir eğitim ortamı sağlanır.

‘Mutlu Oldukları İçin Başarılı Olan Öğrenciler Yetiştiriyoruz’

Verimli eğitim ortamları ve 21. Yüzyıl becerilerine göre tasarlanmış eğitim programları öğrencilerimizin sadece akademik başarılarını hedeflemez.

ERA Kolejleri “Başarılı oldukları için mutlu olan öğrenciler değil, mutlu oldukları için başarılı olan öğrenciler.” felsefesinden yola çıkarak öğrencilerin öğrenme ortamlarını sadece bilgi aktarımı yapılan yerler olarak görmez. Eleştirel düşünme, diital okur – yazarlık, iletişim becerileri, yaşam ve meslek becerileri gibi birçok 21. Yüzyıl becerisini kendi eğitim sisteminde,öğrencilerine dikkatlice kazandırmaya çalışmaktadır.

Üretken Bir Yeni Nesil Yetiştirmek İçin Birçok Uygulama Yapıyoruz!

Art-Stem yaklaşımı ile disiplinler arası birçok bilgiyi sanatla harmanlayan öğrenciler, öğrendikleri bilgileri gerçek hayatta deneyimleyip kendi yaratıcılıklarıyla da birleştirerek ortaya yepyeni ürünler koymaktadır. Bu program ile öğrencilerimiz bazen 3D yazıcılar ile tasarladıkları bir fen deneyine malzeme üretirler, bazen kod yazarak yaptıkları robota türlü yetenekleri eklerler, bazen arttırılmış gerçeklik uygulamaları ile öğrenmenin ne kadar zevkli bir şey olduğunun farkına varırlar.

ERA Kolejleri, Geleceğin Neslini yetiştirmenin bugünü çok iyi değerlendirmek ile olacağının farkında olarak tüm eğitim programlarını ve materyallerini tasarlamaktadır. Bu noktada gerek online platformlar, gerek yayınlar, gerek sınav sistemleri gerekse de tüm eğitim ekosisteminin yeniden yapılandırılması noktasında her zaman dikkatli davranarak geleceğin emanetlerine sahip çıkmaktadır.

Selim Çifci