MİZAÇ MERKEZLİ EĞİTİM SEMİNERLERİ

, ,

 

ÇOCUKLAR NEDEN FARKLI?

Her çocuk biyolojik olarak bir başka çocuktan farklı olduğu gibi psikolojik olarak da bir başkasından farklıdır.

Hatta bu farklılıkları aynı ailede, ortamda ve şartlarda yetişen kardeşlerde, daha da ötesi ikiz ve üçüz çocuklar da bile gözlemleyebiliyoruz.

Çocuklarda gözlemlenen bu psikolojik farklılıkları tanımlayabilmek, nedenlerini ortaya koyabilmek onların sağlıklı gelişim sürecine katkıda bulunacaktır.

Bunu gerçekleştirebilmenin en önemli yolu da doğuştan sahip oldukları mizaç yapısını bilmek ve tanımaktan geçer. Her insanın psikolojik yapısal çekirdeği olan mizacı bilmekle çocuklarımızın hangi olaylara karşı hangi davranışları göstereceğini, hangi durumlarda zorlanacağını, imkan ve kabiliyetlerinin ne olacağını ve bunları nasıl geliştireceğini daha isabetli bilebilir ve onların sağlıklı gelişimine destek olabiliriz.

Okulumuzdaki ‘Çocuklar Neden Farklıdır?’ seminerleri ile çocuklarımızın sahip olduğu mizaç özellikleri ele alınarak, bu özelliklerdeki çocuklara nasıl destek olunması gerektiğini, mizaç arayışlarının nasıl doyurulması gerektiğini, akademik başarının önündeki mizaç engellerinin nasıl ortadan kaldırılmasını gerektiğini, mizaç merkezli eğitim ve ebeveynlikte mizaçları dikkate alarak nasıl sonuçlar alınabileceğini sizlerle paylaşıyoruz.

Çocuklarımızın davranışlarının, düşüncelerinin ve eylemlerinin altında yatan sebepleri bilmek, onları daha yakından tanımak, sağlıklı kişilik ve karakter sahibi olmalarına eşlik etmekte ‘mizaç merkezli ebeveynlik’ sürecine katılmanız için sizleri de bu seminerlerimize bekliyoruz.