VELİMİZİN GÖZÜNDEN ERA

, , ,

 

Era Koleji Ailesine;

Bugün 8. sınıftan bir çocuk mezun etmenin mutluluğunu ve hüznünü yaşıyorum. Kızımı 5. sınıfa kaydettirdiğimde; hakkında hiçbir şey bilmediğim bu okula güvenmemin tek sebebi bizimle ilgilenen insanların gözlerinde gördüğüm azim, umut ve sevecenlikti.

Dört yıl boyunca heyecanlarımız, başarılarımız, telaşlarımız, zaman zaman atışmalarımız oldu. Her zaman aynı rahatlıkla, idarecisinden öğretmenine, danışmanından görevlisine, beni karşılayan, dinleyen birini buldum okulda.

Çocuk olarak teslim ettiğimiz evlatlarımızı bugün birer genç olarak geri aldık sizlerden. Onlar çok değiştiler, çok şey öğrendiler. Öncelikle özgüven kazandırdınız. Sevmeyi, hakkını savunmayı, haklıyı savunmayı, dostluğu kavradılar yıllar içinde.

Biz çocuklarımızla gurur duyuyoruz. Sizlerin de kollarınızın altında sevgiyle büyüttüğünüz bu çocuklar ile gurur duyduğunuza eminim.

En büyük eseriniz olan evlatlarımız yuvanızdan uçarken, geride kalan tüm Era Ailesine vatanını, milletini seven, hak terazisi hep doğru tartan, sevgi ve saygıyı çevresinden eksik etmeyen yeni nesiller yetiştirme yolunda çok görev düşüyor.

Bizler okulumuzun başarılarını bundan sonra uzaktan da olsa hep alkışlayacağız.

ERA’lı olmak aynı zamanda vefalı olmaktır.

Geleceğiniz ışıklar içinde olsun.

 

                                                                                                ŞULE YILDIZBAŞ