VEX ROBOTICS TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDUK!

, , ,

Türkiye’nin dört bir yanından ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilerden oluşan VEX Robotics takımlarının katılımıyla ‘VEX Robotics Türkiye Şampiyonası’ Nişantaşı Üniversitesi NEOTECH Kampüsünde gerçekleştirildi!

 

Dünya’nın en geniş katılımcı unvanına sahip robotik ve mühendislik yarışması VEX Worlds! Türkiye’de düzenlenen ikinci resmi turnuva olan VEX IQ Challenge Istanbul ve VEX Robotics Competition Türkiye Turnuvaları 2 Mart  2019 Cumartesi günü Nişantaşı Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Türkiye’nin dört bir yanından gelen takımlar, ilkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde yarışacaklar. Lise ve ilkokul birer takım, Ortaokuldan 3 takımın VEX Worlds Championship’de ülkemizi temsil etmek için diğer takımlarla işbirliği yapıp, iyinin de iyisi olmak için mücadele ettiler.

 

Dünya çapında 45 ülkede, 20.000 bin takımın üzerinde katılıma sahip VEX Yarışmaları’nın Türkiye’deki en önemli ayağı olan VEX Robotics Turkey Championship’de, ilk ve ortaokul öğrencileri VEX IQ Challenge, lise öğrencileri ise VEX Robotics Competition’da performans sergilediler. Sadece robotların değil, robotların tasarım sürecinin de değerlendirildiği turnuvada takımlar diğer takımlarla ittifak olarak mücadele ederken (Teamwork Challenge), takım performanslarını da (Robot Skills Challenge) sergileyecekleri iki ayrı kategoride yarıştılar.

 

ERA Kolejleri olarak, Vex Robotics Türkiye Finali Şampiyonluğu Excellence’ ödülünü alarak Dünya Şampiyonası için ‘VEX Worlds Championship’te Türkiye’yi temsil etme hakkı ve Vex Robotics Türkiye Finali Şampiyonluğu Teamwork (Saha Maçı) 1.ciliği (En yüksek Türkiye Rekoru), Vex Robotics Türkiye Finali Şampiyonluğu Robot Becerileri 3.lüğü kazanarak turnuvaya damga vuran öğrencilerimizi tebrik ederiz.