2020 LGS SONA ERDİ!

, ,

LGS 2020 sona erdi. Dünya’nın yaşadığı Covid-19 sürecinde gerçekleşen Liselere Giriş Sınavı tüm yurtta alınan önlemler ve hassasiyetle yürütülerek gerçekleştirildi. Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’un da alınan tedbirlere uyarak öğretmenlerin yönlendirmesine uyan ve sosyal mesafeyi uyarı gözetmeden koruyan tüm çocuklara bu sorumlu davranışlarından dolayı teşekkür ettiği LGS sona erdi.

Milyonlarca öğrencinin iyi bir lise hayali için heyecanla hazırlandıkları LGS, bu yıl Covid-19 virüsü nedeniyle okulların uzaktan eğitime geçmesi nedeniyle birinci dönem konularını kapsamıştı. Öğrencilerin evde kaldıkları sürede hem heyecan hem de tedirginlikle bekledikleri sınavın bitmesi onlarla birlikte en çok da ailelerini rahatlatmakla beraber şimdi de çocuklar ve aileleri, okul seçimi ve tercihler için yeni bir heyecana yelken açacaklar.

16 Temmuz’da açıklanacak sonuçlar öncesi sınav kitapçıklarından öğrenciler kendi doğru ve yanlışlarını belirleyerek tahmini puan hesaplamalarını yaparak tercih süreci başlamadan önce karar sürecini başlatmış olacaklar.

ERA Kolejleri, uzman rehberlik kadrosu ile tüm öğrencilere tercih danışmanlığı yapmak üzere hazır, şimdiden öğrencilerimizi sınavda gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik ediyor, geleceklerinin bu önemli adımında doğru tercih yapmalarını diliyoruz.

ERA KOLEJLERİ