2020-2021 EĞİTİM DÖNEMİ UYGULAMA YOL HARİTASI

, ,

 

Değerli Velimiz;

Bilim Kurulu tavsiyesi ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okulların açılmasına ilişkin karar bildiğiniz üzere Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk tarafından kamuoyu ile paylaşılmıştır.

 

ERA KOLEJLERİ olarak öğrencilerimiz için en kapsamlı ve sağlıklı eğitim için gerek uzaktan eğitim gerek yüz yüze eğitim aşamalarında her yönüyle hazırız. Eğitimin, insanlığın gelişimi için aralıksız devam etmesi gerekliliğine inanıyoruz. Bu nedenle hem online platformlarla hem ödevlendirmelerle hem de yüz yüze eğitim aşamasında öğrencilerimizin ve siz değerli velilerimizin yanındayız.

 

Yayınlarımızla, bir yıl boyunca öğrencilerimizin akademik gelişimleri ile birlikte sağlıklı bir sosyal-duygusal gelişim de göstermeleri için tüm kadromuzla hazırlıklarımızı yaparak yeni eğitim öğretim dönemine başlamayı dört gözle bekliyoruz. Bu dönemi sizlerin bize olan desteği ile hep birlikte atlatacağız.

 

Buna göre ortaokul ve lise öğrencilerimizin Referans Değerlendirmelerini 17 Ağustos itibari ile başlatıyor ve bu gruplar için 24 Ağustos’ta Uzaktan Eğitimlerini başlatıyoruz. 31 Ağustos’ta da ilkokul öğrencilerimizin Uzaktan ve Oryantasyon Programlarını başlatıyoruz.

 

 

17 Ağustos-21 Ağustos tarihlerinde okullarımızda belirlenen sınıflar için Referans Değerlendirmeleri kademeli olarak belirlenerek yapılacaktır.

 

24 Ağustos-28 Ağustos tarihlerinde 5-12. sınıflara (Ortaokul ve Lise öğrencilerinin) online olarak Uzaktan Eğitimleri başlayacaktır.

 

31 Ağustos-21 Eylül tarihlerinde ilkokul öğrencilerimiz de (1-4. sınıf) Uzaktan Eğitim ve yeni başlayan öğrencilerimize Oryantasyon ve Tanışma Programları başlayacaktır.  Bu dönemde 1-12. sınıfların tümü Uzaktan Eğitim sürecine okulların yüz yüze eğitime başlayacağı 21 Eylül’e kadar devam edeceklerdir.

 

Not: Sınıf düzeyindeki ders programlarının ayrıntısı okullarımız ve danışman öğretmenlerimiz aracılığıyla önümüzdeki hafta sizlerle paylaşılacaktır.

 

Saygılarımızla

ERA KOLEJLERİ

GENEL MÜDÜRLÜK