Model United Nations (MUN)’da Büyük Başarı!

, ,

Öğrencilerimiz; Ilgın Ars, Efe Yıldırım ve Alper Ekin Ekinci Best Delegation ve Outstanding Delegation Kategorilerinde 3 Ödül Aldılar!

Model United Nations Nedir?

MUN, temel olarak Birleşmiş Milletler’in farklı komitelerinin, simülasyon olarak öğrenciler tarafından canlandırıldığı ve konferans olarak gerçekleşen bir toplantıdır. Bu simülasyon toplantısında global sorunlar ele alınır ve öğrenciler delege olarak konferansa katılıp, kendilerine verilmiş olan ülkelerin bu soruna bakış açısını yansıtarak, bu sorunun çözümüne dair bir önerge sunarlar. Dünya meselelerinin tartışıldığı bu platformda, öğrencilerimiz İngilizce dil becerilerini, topluluk önünde konuşma ve tartışma becerilerini geliştirme fırsatı bulmaktadırlar.

Öğrencilerimizden Ilgın Ars ve Efe Yıldırım katıldıkları MUN konferansında Mısır’ı temsil ettiler. Dünyadaki ırkçılık, çocuk yaşta evlendirilen çocuklarla ilgili sorunlara ve mental sağlıklarına değinerek onların sorunlarını savunup çözüm yolu aradılar.

Alper Ekin Ekinci adlı öğrencimiz de; Bangladeş’i temsil etti. Konusu Covid-19 idi. Covid-19’a karşı alınması gereken önlemleri savundu.

28-29 Kasım 2020 tarihlerinde gerçekleşmiş olan Birleşmiş Milletler simülasyonunda; öğrencilerimizden Ilgın Ars ve Efe Yıldırım Best Delegation (En İyi Delege) ödüllerini ve Alper Ekin Ekinci adlı öğrencimiz de Outstanding Delegation (Seçkin Delege) ödülünü almıştır.

Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.